KooKoo junioreiden (kiekkoilijat + luistelijat) päättäjäisiä vietettiin perinteisin menoin tänä vuonna Lyseon liikuntasalissa, jonne paikalle saapui arviolta n. 550 osallistujaa. Tapahtuman jälkeen kaikille paikalla olijoille oli tarjolla kahvia ja mehua sekä Leipomo Koppasen toimittamat herkulliset munkit.
Kiitos kaikille seuran jäsenille menneestä kaudesta ja onnea uuden kauden aloittamiseen sekä uusien haasteiden kohtaamiseen.
.
Päättäjäisissä palkittiin menneen kauden onnistujia joukkueittain / ryhmittäin. Palkintoja voi noutaa seuran toimistolta Ässä-tornilta.
TÄSSÄ KIEKKOPUOLEN PALKITUT:
Vuoden juniorimaalivahti- palkinto meni C-junioreiden Niko Heikkilälle.
Vuoden juniori-palkinnon nappasi itselleen pääosin B:ssä pelannut puolustaja Manu Räty.
Vuoden valmentaja: Marko Rintala, KooKoo F-07
Vuoden toimihenkilö: Sami Toivakka, KooKoo E-06
Urheilullisin perustein jaettavan seurapalkinnon (Three Wings- ravintolan lahjakortit) nappasi itselleen tänä vuonna:
Manu Räty, Veeti Kaplas, Mathias Hänninen, Markus Oden, Veeti Korkalainen ja Akseli Mäkinen.
Jokaisesta joukkueesta valittiin lisäksi peliluonne, pelitaito ja peliluistelu palkintojen saajat. Kuviin pääsivät kaikki paikalle olleet palkitut.
KooKoo A-team:
Peli: Jere Lehtinen
Luonne: Simo Saaristo
Luistelu: Olli Asikainen
KooKoo B:
Peli: Eetu Rasalahti
Luonne: Eetu Seppälä
Luistelu: Joonas Oden
Eetu
KooKoo B2:
Peli: Veikka Laurinantti
Luonne: Pyry Norrila
Luistelu: Valtteri Pesu
Veikka
KooKoo C:
Peli: Väinö Liikonen
Luonne: Veeti Korkalainen
Luistelu: Markus Oden
Veeti & Väinö
KooKoo C2:
Peli: Timo Wilander
Luonne: Eero Pönni
Luistelu: Niklas Halonen
Niklas & Timo
KooKoo D-03
Peli: Oskari Niemi & Aake Leppä
Luonne: Eetu Niemi & Anton Kurko
Luistelu: Nico Rautio & Tuomo Liimatainen
Tuomo&Anton&Eetu ja valmentaja Juuso.
KooKoo D-04
Peli: Jasperi Höijer & Aleksi Kinnari
Luonne: Eemil Savolainen & Janina Saari
Luistelu: Luka Mattila & Tiitus Pakkanen
Janina&Luka&Tiitus&Aleksi&Eemil&Jasperi sekä valmentaja Jani Höijer.
KooKoo E-05:
Peli: Iiro Hyttinen & Leo Savolainen
Luonne: Aaro Korhonen & Ville Noukkala
Luistelu: Oskari Räikkönen & Ville Nippala
Aaro&Ville&Leo&Iiro&Oskari&Ville
KooKoo E-06:
Peli: Aapo Palokangas & Paavo Matilainen
Luonne: Seth Valtonen & Dennis Nikolaenko
Luistelu: Atte Nikula & Veeti Lamponen
Maalivahti- palkinnot: Aada Heikkilä & Roope Toivakka
Aada&Roope&Veeti&Atte&Aapo&Dennis
KooKoo F-07:
Peli: Peetu Tuunanen
Luonne: Arttu Töyry
Luistelu: Veli-Matti Salovaara
Peetu&Arttu&Veli-Matti
KooKoo F-08:
Peli: Miro Karhu
Luonne: Santtu Lahtinen
Luistelu: Ville Huuhka
Ville&Santtu
Kiekkokoulun osallistujat saivat Leijona-kiekkokoulun diplomit:
Vuoden kiekkokoulu-ohjaaja:
Antti Huuhka
TÄSSÄ TAITOLUISTELUN PALKITUT:
Axel palkinnot:
Mirella Saksa, Leeni Telkkinen, Sinna Lyytikäinen, Vuokko Turunen, Hertta Kaipela ja Elsi Savelainen
Kuvasta puuttuu: Amanda Petrika
Yksinluistelun TSEMPPARIT:
Leeni Telkkinen, Iida Sinkkonen, Linda Luoma-aho, Iida Huovila,
Iina Koljonen, Vilhelmiina Tiitinen, Aada Hietala ja Vuokko Turunen.
Vuoden luistelija:Jannika Paajanen
Esimerkillinen urheilija: Inka Mäkinen
Tsempparit:
Nina Salmela-Mäkelä(TBP), Elsa Stählberg (TPP), Minea Toivanen (TSP) ja Tytti Nieminen (TWP).
Kuvasta puuttuu: Tinja Kunnas (pikkuhelmet) ja Fanni Ahlberg (minihelmet).
Kehittyjät :
Bindi Suorsa (TSP), Nella Laitinen (TWP) ja Sanni Sihvola (TPP).
Eläytyjät:
Sofia Luoma-aho(TPP), Jenni Laitinen (TWP) ja Venla Tauru (TSP).
Kauden joukkue:Team White Pearl.
Kapteenit Vivian Fihlman ja Tytti Nieminen
Ei uutisia |