Taas yhdet kauden päättäjäiset vietetty
21.4.2017 11:14 Seuratiedotteet / Pääsivusto

Päättäjäisiä vietettiin Lyseon liikuntasalissa 20.4.

KooKoo junioreiden (kiekkoilijat + luistelijat) päättäjäisiä vietettiin perinteisin menoin tänä vuonna Lyseon liikuntasalissa, jonne paikalle saapui arviolta n. 550 osallistujaa. Tapahtuman jälkeen kaikille paikalla olijoille oli tarjolla kahvia ja mehua sekä Leipomo Koppasen toimittamat herkulliset munkit.
Kiitos kaikille seuran jäsenille menneestä kaudesta ja onnea uuden kauden aloittamiseen sekä uusien haasteiden kohtaamiseen.

.

Päättäjäisissä palkittiin menneen kauden onnistujia joukkueittain / ryhmittäin. Palkintoja voi noutaa seuran toimistolta Ässä-tornilta.

TÄSSÄ KIEKKOPUOLEN PALKITUT:


Vuoden juniorimaalivahti- palkinto meni C-junioreiden Niko Heikkilälle.
Vuoden juniori-palkinnon nappasi itselleen pääosin B:ssä pelannut puolustaja Manu Räty.


Vuoden valmentaja: Marko Rintala, KooKoo F-07


Vuoden toimihenkilö: Sami Toivakka, KooKoo E-06


Urheilullisin perustein jaettavan seurapalkinnon (Three Wings- ravintolan lahjakortit) nappasi itselleen tänä vuonna:
Manu Räty, Veeti Kaplas, Mathias Hänninen, Markus Oden, Veeti Korkalainen ja Akseli Mäkinen.

Jokaisesta joukkueesta valittiin lisäksi peliluonne, pelitaito ja peliluistelu palkintojen saajat. Kuviin pääsivät kaikki paikalle olleet palkitut.

KooKoo A-team:
Peli: Jere Lehtinen
Luonne: Simo Saaristo
Luistelu: Olli Asikainen

KooKoo B:
Peli: Eetu Rasalahti
Luonne: Eetu Seppälä
Luistelu: Joonas Oden

Eetu

KooKoo B2:
Peli: Veikka Laurinantti
Luonne: Pyry Norrila
Luistelu: Valtteri Pesu

Veikka

KooKoo C:
Peli: Väinö Liikonen
Luonne: Veeti Korkalainen
Luistelu: Markus Oden

Veeti & Väinö

KooKoo C2:
Peli: Timo Wilander
Luonne: Eero Pönni
Luistelu: Niklas Halonen

Niklas & Timo

KooKoo D-03
Peli: Oskari Niemi & Aake Leppä
Luonne: Eetu Niemi & Anton Kurko
Luistelu: Nico Rautio & Tuomo Liimatainen

Tuomo&Anton&Eetu ja valmentaja Juuso.

KooKoo D-04
Peli: Jasperi Höijer & Aleksi Kinnari
Luonne: Eemil Savolainen & Janina Saari
Luistelu: Luka Mattila & Tiitus Pakkanen

Janina&Luka&Tiitus&Aleksi&Eemil&Jasperi sekä valmentaja Jani Höijer.

KooKoo E-05:
Peli: Iiro Hyttinen & Leo Savolainen
Luonne: Aaro Korhonen & Ville Noukkala
Luistelu: Oskari Räikkönen & Ville Nippala


Aaro&Ville&Leo&Iiro&Oskari&Ville

KooKoo E-06:
Peli: Aapo Palokangas & Paavo Matilainen
Luonne: Seth Valtonen & Dennis Nikolaenko
Luistelu: Atte Nikula & Veeti Lamponen
Maalivahti- palkinnot: Aada Heikkilä & Roope Toivakka

Aada&Roope&Veeti&Atte&Aapo&Dennis

KooKoo F-07:
Peli: Peetu Tuunanen
Luonne: Arttu Töyry
Luistelu: Veli-Matti Salovaara


Peetu&Arttu&Veli-Matti

KooKoo F-08:
Peli: Miro Karhu
Luonne: Santtu Lahtinen
Luistelu: Ville Huuhka


Ville&Santtu

Kiekkokoulun osallistujat saivat Leijona-kiekkokoulun diplomit:


Vuoden kiekkokoulu-ohjaaja:

Antti Huuhka


TÄSSÄ TAITOLUISTELUN PALKITUT:


Axel palkinnot:
Mirella Saksa, Leeni Telkkinen, Sinna Lyytikäinen, Vuokko Turunen, Hertta Kaipela ja Elsi Savelainen
Kuvasta puuttuu: Amanda Petrika


Yksinluistelun TSEMPPARIT:
Leeni Telkkinen, Iida Sinkkonen, Linda Luoma-aho, Iida Huovila,
Iina Koljonen, Vilhelmiina Tiitinen, Aada Hietala ja Vuokko Turunen.


Vuoden luistelija:Jannika Paajanen
Esimerkillinen urheilija: Inka Mäkinen


Tsempparit:
Nina Salmela-Mäkelä(TBP), Elsa Stählberg (TPP), Minea Toivanen (TSP) ja Tytti Nieminen (TWP).
Kuvasta puuttuu: Tinja Kunnas (pikkuhelmet) ja Fanni Ahlberg (minihelmet).


Kehittyjät :
Bindi Suorsa (TSP), Nella Laitinen (TWP) ja Sanni Sihvola (TPP).


Eläytyjät:
Sofia Luoma-aho(TPP), Jenni Laitinen (TWP) ja Venla Tauru (TSP).


Kauden joukkue:Team White Pearl.
Kapteenit Vivian Fihlman ja Tytti Nieminen


   
Lisää uutisia
PoKLi
«  Syyskuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
 
Kategoriat