Päättäjäisten palkitut
21.4.2015 12:08 Seuratiedotteet / PokLi

Poklin kymmenennet kauden päättäjäiset ovat takana

20.4.2015 vietettiin Poklin kauden päättäjäisiä. Samalla tuli päätökseen Poklin toiminnan kymmenes kausi, toiminnan alettua 2005.

Tilaisuudessa palkittiin menneen kauden ansioituneita pelaajia, luistelijoita ja toimijoita. Paikalla oli noin 400 henkilöä.

Poissaolleet voivat noutaa palkintoja Poklin toimistolta ässätornista.

 

Palkittavat, kiekkopuoli:

Vuoden juniori: Antti Palojärvi  (-99)

Vuoden valmentaja: Mikko Myyrä (B2 vastuuvalmentaja & E-junn. maalivahtivalmennus)

Vuoden juniorimaalivahti: Tuukka Niskanen (-03)

Vuoden seuratoimihenkilö: Harri Hyttinen (-03)

Vuoden tekijä: F-juniorit  Esa Valtonen (-05)

Vuoden kiekkokouluohjaaja: Marko Rintala

 

Joukkuepalkinnot (valmentajien valinnat):

A

Pelitaito Lassi Raitanen

Peliluonne Sami Hyttinen

Peliluistelu Roni Hermonen

B

Pelitaito Samuli Niinisaari

Peliluonne Olli Korhonen

Peliluistelu Aleksi Honkanen

B2

Pelitaito Sami Heiniemi

Peliluonne Joonas Ruohoniemi

Peliluistelu Olli Asikainen

C

Pelitaito Sampo Kangaskolkka

Peliluonne Atte Rantanen

Peliluistelu Santeri Salmela

C2

Pelitaito: Markus Väkevä ja Jani Ohlsbom

Peliluonne Simo Eerola ja Roni Lehtinen

Peliluistelu Anton Hänninen ja Tatu Strömberg

D1

Pelitaito: Saku Hämäläinen ja Onni Niemenpää

Peliluonne: Leevi Fihlman ja  Otto Kantola

Peliluistelu: Aaro Korppi ja Joona Lautala

D2

Pelitaito: Kaapo Kaplas ja  Eetu Ranta

Peliluonne: Joonas Kaartinen ja Paula Palmroos

Peliluistelu: Niklas Halonen ja Mikael Rihu

E1

Pelitaito: Tuukka Niskanen ja  Tuomo Liimatainen

Peliluonne: Pauli Reijo ja Henri Harjula

Peliluistelu: Mikael Sorsa ja Oskari Lehtinen

E2

Pelitaito: Aku Haukijärvi ja  Eetu Keränen

Peliluonne: Onni Löppönen ja  Aleksi Kinnari

Peliluistelu: Karita Koskinen ja Joona Ikonen

F05

Pelitaito: Santtu Tähtinen,  Juuso Pätilä ja  Joona Vuorio

Peliluonne: Elmo Vilkki, Milo Haapaniemi ja Anton Seppä

Peliluistelu: Janina Saari, Juska Valtonen ja  Jalmari Mankki

F06

Pelitaito: Aatu Järvinen, Aada Heikkilä ja Aaro Honkanen

Peliluonne: Marcus Ahlbom, Roope Toivakka ja Nuutti Virtanen

Peliluistelu: Veeti Lamponen, Kalle Pirhonen ja Kasper Pulkkinen

 

Stipendit: 

Urheilullisin perustein:

Maaottelut: Sami Tamminen, Oskari Levänen, Antti Palojärvi

Huippu-Pohjola leiri: Santeri Salmela, Peetro Seppälä

Pohjolaleiri: Aaro Korppi, Manu Räty, Väinö Liikonen, Mathias Hänninen, Veeti Kaplas, Kere Haikonen, Tommi Pajunen

 

Palkittavat, muodostelmaluistelu:

 

Kauden joukkue: Team Pink Pearl 

Joukkue tsempparit:

Pikkuhelmet: Vilja Vahter

Team Silver Pearl: Pihla Ahola

Team White Pearl: Veera Toimela

Team Pink Pearl: Kerttu Okka

Team Black Pearl: Anna Kellokoski 

Palkittavat, yksinluistelu:

päivitetään sivustolle piakkoin..

 


   
Lisää uutisia
B2
«  Kesäkuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
 
Kategoriat