20.4.2015 vietettiin Poklin kauden päättäjäisiä. Samalla tuli päätökseen Poklin toiminnan kymmenes kausi, toiminnan alettua 2005.
Tilaisuudessa palkittiin menneen kauden ansioituneita pelaajia, luistelijoita ja toimijoita. Paikalla oli noin 400 henkilöä.
Poissaolleet voivat noutaa palkintoja Poklin toimistolta ässätornista.
Vuoden juniori: Antti Palojärvi (-99)
Vuoden valmentaja: Mikko Myyrä (B2 vastuuvalmentaja & E-junn. maalivahtivalmennus)
Vuoden juniorimaalivahti: Tuukka Niskanen (-03)
Vuoden seuratoimihenkilö: Harri Hyttinen (-03)
Vuoden tekijä: F-juniorit Esa Valtonen (-05)
Vuoden kiekkokouluohjaaja: Marko Rintala
Joukkuepalkinnot (valmentajien valinnat):
A
Pelitaito Lassi Raitanen
Peliluonne Sami Hyttinen
Peliluistelu Roni Hermonen
B
Pelitaito Samuli Niinisaari
Peliluonne Olli Korhonen
Peliluistelu Aleksi Honkanen
B2
Pelitaito Sami Heiniemi
Peliluonne Joonas Ruohoniemi
Peliluistelu Olli Asikainen
C
Pelitaito Sampo Kangaskolkka
Peliluonne Atte Rantanen
Peliluistelu Santeri Salmela
C2
Pelitaito: Markus Väkevä ja Jani Ohlsbom
Peliluonne Simo Eerola ja Roni Lehtinen
Peliluistelu Anton Hänninen ja Tatu Strömberg
D1
Pelitaito: Saku Hämäläinen ja Onni Niemenpää
Peliluonne: Leevi Fihlman ja Otto Kantola
Peliluistelu: Aaro Korppi ja Joona Lautala
D2
Pelitaito: Kaapo Kaplas ja Eetu Ranta
Peliluonne: Joonas Kaartinen ja Paula Palmroos
Peliluistelu: Niklas Halonen ja Mikael Rihu
E1
Pelitaito: Tuukka Niskanen ja Tuomo Liimatainen
Peliluonne: Pauli Reijo ja Henri Harjula
Peliluistelu: Mikael Sorsa ja Oskari Lehtinen
E2
Pelitaito: Aku Haukijärvi ja Eetu Keränen
Peliluonne: Onni Löppönen ja Aleksi Kinnari
Peliluistelu: Karita Koskinen ja Joona Ikonen
F05
Pelitaito: Santtu Tähtinen, Juuso Pätilä ja Joona Vuorio
Peliluonne: Elmo Vilkki, Milo Haapaniemi ja Anton Seppä
Peliluistelu: Janina Saari, Juska Valtonen ja Jalmari Mankki
F06
Pelitaito: Aatu Järvinen, Aada Heikkilä ja Aaro Honkanen
Peliluonne: Marcus Ahlbom, Roope Toivakka ja Nuutti Virtanen
Peliluistelu: Veeti Lamponen, Kalle Pirhonen ja Kasper Pulkkinen
Stipendit:
Urheilullisin perustein:
Maaottelut: Sami Tamminen, Oskari Levänen, Antti Palojärvi
Huippu-Pohjola leiri: Santeri Salmela, Peetro Seppälä
Pohjolaleiri: Aaro Korppi, Manu Räty, Väinö Liikonen, Mathias Hänninen, Veeti Kaplas, Kere Haikonen, Tommi Pajunen
Kauden joukkue: Team Pink Pearl
Joukkue tsempparit:
Pikkuhelmet: Vilja Vahter
Team Silver Pearl: Pihla Ahola
Team White Pearl: Veera Toimela
Team Pink Pearl: Kerttu Okka
Team Black Pearl: Anna Kellokoski
päivitetään sivustolle piakkoin..
Ei uutisia |