Palkittavat kaudelta 2019-2020 vuoden valmentaja ja seuratoimihenkilö
23.4.2020 11:51 Uutiset / Pääsivusto

Kausi 2019-2020 on päättynyt ja nyt on aika palkita seuramme ansioituneita pelaajia ja toimihenkilöitä. Julkaisemme tässä uutisessa ikäluokittain palkitut, aloitamme nuorimmista junioreista. Palkintojen jako suoritetaan, kun saamme taas toimintamme käyntiin, erillisessä palkitsemistilaisuudessa.

KooKoo juniorit palkitsevat perinteisesti pelaajia, jotka ovat kauden aikana kehittyneet lajitaidoissa, pelaamisessa ja kokonaisvaltaisesti urheilijoina. Valinnat ovat tehneet joukkueiden valmentajat sekä seuran päätoimiset henkilöt. Palkintokategoriat on valittu KooKoo junioreiden kauden painopisteiden mukaan. KooKoo juniorit onnittelevat valittuja pelaajia. Lisäksi palkitsemme seurassamme ansioituneita toimihenkilöitä.

Valmistavan vaiheen vuoden valmentaja: Teemu Setälä

Vuoden seuratoimihenkilö: Janne Lehtinen

Veskun pytty (positiivista seurakuvaa luova henkilö): Jonna Kansikas (ei kuvaa)   
Lisää uutisia
PoKLi
Kategoriat