Liikuntaa, työhyvinvointia ja ympäristöystävällisyyttä.
PoKLiJulkaistu: 06.05.2024 13.04

Liikuntaa, työhyvinvointia ja ympäristöystävällisyyttä.

Seuramme henkilökunnalle on tarjottu mahdollisuus työsuhdepyörään. Juuso, Mari ja Jari ovat tarttuneet tähän loistavaan tilaisuuteen ja hankkivat työsuhdepyörät.

Seuramme arvostaa työntekijöitään ja ajattelee työhyvinvointia. Työsuhdepyörä lisää liikuntaa, työssäjaksamista, työhyvinvointia sekä sitouttaa työntekijöitä. Tämä liikuntaväline on myös ympäristöystävällinen tapa liikkua paikasta toiseen. Työsuhdepyörä on myös erittäin edullinen toimintamalli sekä työnantajalle että työntekijälle kokonaisuudessaan. Vaihtoehtoja on työsuhdepyörän hankintaan useita, mutta seuramme päätyi GoByBike toimijaan. Paikallisena yhteistyökumppanina toimi Intersport Kouvola, josta saimme tarvittavat ohjeet ja käytännön vinkit pyörien hankintaan.

Nyt ei kun liikkumaan, ulkoilemaan, pyöräilemään sekä nauttimaan Suomen luonnon ja Kouvolan kaupungin tarjoamista mahdollisuuksista.

#gobybike #intersportkouvola #kookoojuniorit


Pohjois-Kymen Liikuntayhdistys Ry/KooKoo juniorit

Ilmarinkuja 3 45100 Kouvola

Toimisto puh. 0400835678

mari.palojarvi@pokli.fi

Toimisto palvelee:

Ti 10-15, Ke 12-17, To 10-15

Muina aikoina sopimuksen mukaan.